توصیه‌هایی برای افزایش بهره‌وری و زیبایی وبگاه‌تان

28 خرداد 1392, نوشته شده توسط admin 0

در طراحی قالب نکات ریزی وجود دارد که بعضی وقت‌ها طراحان قالب به آن‌ها توجه نمی‌کنند ولی ممکن است در کیفیت رابط کاربری سایت‌تان تاثیر منفی بگزارد مثلا این‌که طول تمام خطوط نوشته‌های شما برابر باشد. برای این کار تنها لازم است کد زیر را به style قالب خود اضافه کنید:

p, pre, dl, dd, blockquote, table, form {

text-align: justify;

}

این کد کوچک باعث زیبا‌تر شدن وبگاه شما می‌شود و حتی گاهی اوقات باعث می‌شود نوشته‌ی شما خوانا‌تر شود.

یا مثلا نکته‌ی دیگری که در چند وبگاه شاهد آن بودم: فونت مکان وارد کردن متن را تغییر دهید: فونت پیش‌فرض مکان وارد کردن متن(Textarea) فونت Courier New است که نوشته‌های فارسی را به ‌خوبی نمایش نمی‌دهد. با قرار دادن تکه کد زیر در style قالب خود می‌توانید فونت پیش‌فرض را به Tahoma تغییر دهید:

textarea {

font-family: Georgia,”Tahoma”,Times,serif;

}

دوم به کاربران‌تان امکان اشتراک ایمیلی برای دیدگاه‌های نوشته‌تان را بدهید:

 Email RSS Icon2561 توصیه‌هایی برای افزایش بهره‌وری و زیبایی وبگاه‌تان

یکی از بهترین خوبی‌هایی که می‌توانید در حق کاربران‌ سایت‌تان بکنید، این است که امکان اشتراک ایمیلی برای دیدگاه‌های هر مطلب را به کاربران‌تان بدهید. در این‌صورت به بازدید وبگاه خودتان نیز کمک کرده‌اید زیرا اکثر کاربران پس از یک‌بار بازدید و حتی دیدگاه‌ گذاشتن دوباره به وبگاه شما باز نمی‌گردند ولی زمانی که متوجه شوند که دیدگاه‌شان پاسخی داشته‌ است، به احتمال زیاد به وبگاه شما باز می‌گردند.

برای این‌کار هم می‌توانید از افزونه‌ی Gurken Subscribe to Comments یا افزونه‌ی Subscribe to Comments Reloaded استفاده کنید.

سوم سادگی قالب وبگاه خود را حفظ کنید:

 images توصیه‌هایی برای افزایش بهره‌وری و زیبایی وبگاه‌تان

قالب وبگاه شما رابط کاربری آن است. اجازه ندهید قالب‌تان بیش‌از حد شلوغ شود. شلوغ شدن بیش‌از حد صفحه‌ی وبگاه شما باعث می‌شود کاربر شما نتواند مطلب مورد نظر خود را پیدا کند(مخصوصا اگر نکته‌ی بعد را رعایت نکنید). فکر می‌کنم بهترین مثال در این زمینه وب‌نوشت یک‌ پزشک باشد.

چهارم بخش موبایل برای وبگاه خود بسازید:

 tools to create mobile version of your website توصیه‌هایی برای افزایش بهره‌وری و زیبایی وبگاه‌تان

می‌توان گفت در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین استفاده‌هایی که از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها می‌شود وب‌گردی است و همان‌طور که می‌دانید اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش گوشی‌ها هم کوچک است. اگر بخواهید وبگاه‌تان رابط کاربری بهتری داشته باشد، بد نیست بخش موبایل هم به وبگاه خود اضافه کنید. به زودی مهدی غیاثی در این مورد مطلبی خواهد نوشت اما برای شروع می‌توانید از افزونه‌ی MobilePress استفاده کنید.

پنجم به کاربران خود اهمیت دهید:

 comments 300x273 توصیه‌هایی برای افزایش بهره‌وری و زیبایی وبگاه‌تان

سعی کنید همیشه به دیدگاه‌های کاربرانتان پاسخ دهید. این باعث می‌شود کاربران‌تان دوباره به وبگاه شما باز گردند و وبگاه پررونقی داشته باشید.