سئو منفی وجود دارد / گوگل تاییدکرد!

27 مرداد 1392, نوشته شده توسط admin 0

 

گلدیس وب
/ از زمانی که الگوریتم پنگوئن معرفی شد و با بالا گرفتن بحث ارزش لینک ها و تاثیری که لینک های ضعیف و یا خریداری شده بر سایت میگذارند موضوعی مطرح شد در مورد سئو منفی(Negative SEO) یا تاثیری که رقبا میتوانند برسایت ها بگذارند.تا پیش از این گوگل در ابتدا این نظریه را رد کرده بود و پس از آن مت کاتز مدیر بخش مقابله با اسپم گوگل اعلام کرده بود که انجام آن کار بسیار سختی است اما امروز خبری منتشر شد که گوگل وجود سئومنفی را تایید کرده است.

اگر با سئو منفی آشنایی ندارید و نحوه ی کارکرد و تاثیر آن را نمیدانید به شما توصیه میکنیم ۵ روش جلوگیری از سئومنفی را مطالعه کنید.

با معرفی شدن ابزار Link Disavow Tool که به وبمسترها این امکان را میداد لینک های خریداری شده یا ضعیف را از دید گوگل مخفی کنند و تاثیر بد آنها را از بین ببرند,قدمی به عقب بود که گوگل برداشت مبنی براین که لینک ها ناخواسته میتوانند به سایت ها صدمه جدی وارد کنند.

حالا گوگل دوباره نوع بیان خود را تغییر داده و با تغییراتی که جدیدا در مقاله ی "آیا رقبا میتوانند به سایت صدمه وارد کنند؟”  اعمال کرده تاییدیه خود را مبنی بر وجود سئومنفی صادر کرده.

زمانی که این صفحه برای اولین بار ایجاد شد متن به این صورت بود:

    کاری نیست که رقبای شما بتوانند انجام دهند که در نتیجه ی آن سایت شما صدمه ببینید یا ایندکس های آن کم و پاک شود.

سال گذشته که صحبت های سئومنفی ایجاد شد این متن به شکل زیر تغییر کرد:

    به احتمال زیاد و تقریبا کاری نیست که رقبای شما بتوانند انجام دهند که در نتیجه ی آن سایت شما صدمه ببینند یا ایندکس های آن کم یا پاک شود.

در این هفته متن دوباره تغییر کرد و به شکل زیر در آمد:

    گوگل تمام سعی خود را میکند تا از صدمه ای که ممکن است رقبا و دیگران به سایت شما وارد کنند جلوگیری کند.

متن جدید پاسخ گوگل به این سوال است که آیا سئومنفی وجود دارد؟جواب مثبت است,بله سئو منفی وجود دارد و میتواند به سایت ها صدمه وارد کند.

در حالی که تغییر زبان گوگل ممکن است این زنگ خطر را برای وبمسترهایی که به سئومنفی باور نداشتند به صدا در بیاورد,از لحاظی دیگر میتواند زنگ خطری باشد برای تمامی وبمسترها که حال که گوگل وجود سئومنفی را تایید کرده است باید بیشتر مراقب بود و همیشه به لینک های ارسال شده به وبسایت توجه داشت.اما خبر بد برای آن گروه از افرادی است که خبرهای مربوط به دنیای سئو را دنبال نمیکنند و یا شاید حتی به مقالات بخش آموزشی گوگل را دنبال نکنند.

این که گوگل این احتمال را تایید کرده قدمی به جلو میباشد و خبری خوش است که گوگل حتما به دنبال راه خلی خواهد بود که مشکل ایجاد شده را برطرف کند.

این مقاله با کمک از مقاله Google Confirms Negative SEO Exists نوشته شده است.

پایان /