سئو و بهینه سازی بیش از حد انجام ندهید!

19 دی 1392, نوشته شده توسط admin 0

 


گلدیس وب / بیش از حد بهینه سازی نکنید ؛ این جمله به این معناست که اگر شما فقط به فکر رتبه بالا در گوگل باشید و بهینه سازی کاملی برای گوگل انجام دهید ، ضربه می خورید . در الگوریتم جدید گوگل سایت هایی که بیش از حد بهینه سازی شده بودند در گوگل ضربه بزرگی خوردند چرا که گوگل متوجه شد این سایت های فقط به منظور بازدید بیشتر سایت را سئو کردند و جذب کاربر و میزان علاقه کاربر به سایت برایشان مهـــــم نبود . از جمله این کارها داشتن بک لینک بالا یا بهینه سازی کامل قالب سایت موجب بهینه سازی بیش از حد می شد که این کار باعث می شد سایت شما نزد گوگل قربانی شود . نکته مهمی که نباید نگران باشید این است که اگر محتوای مفید و جدید تولید کند و به تماما به قصد بهینه سازی نباشد ، سایت ضربه ای نخواهـــــد خورد و حتی باعث پیشرفت سایت نیز می گردد.
مفهوم بیش از حد سئو کــــــردن را با یک مثال واضح تر بیان می کنیم .
سایتی با موضوع دانلود فیلم داریم ، اگر این سایت در لینک بیلدینگ لینک هایی را با عنوان کلمه کلیدی دانلود فیلم از دیگر سایت ها به طور زیاد فقط با همین کلمه کلیدی دریافت کند و همچنین در داخل سایت خود از کلمه کلیدی دانلود فیلـــــــم در متا تگ های h1 . h2 . h3 به طور مداوم چند بار استفاده کند یا در صفحه مورد نظر این کلمه کلیدی را بیش از چند بار استفاده کند ، علارقمـــــــــی که این کار باعث افزایش رتبه کلمه کلیدی می شود اما مدت زیادی دوام نمی آورد و سایت شما قربانی گوگل می شود .
در آخر باید تاکید کـــــــرد که اصلا هدفتان را فقط بهینه سازی نکنید ، هدف اصلی شما از بهینه سازی سایت  ، جذب کاربر به سایت و داشتن بازدید بالای طبیعی است .