کسب درامد ازطریق راه اندازی وبلاگ

1 فروردین 1393, نوشته شده توسط samira 0


احتمالا شما به کرات در مورد کسب درآمد از اینترنت مطالبی را شنیده و یا خوانده اید و بعد از خواندن آن هیچ نتیجه ای را به عنوان راهکار مبنی بر کسب درآمد از اینترنت نتوانسته اید از آن بدست آورید.

بی شک یکی از آسانترین راههای کسب درآمد از طریق اینترنت ، وبلاگ نویسی می باشد. به همین دلیل هر ماه میلیونها وبلاگ ایجاد می شود و درست به همین دلیل میلیونها وبلاگ از طرف صاحبان آنها نادیده گرفته می شوند.

افسانه کسب درآمد از وبلاگ نویسی

دلیل اینکه بیشتر وبلاگ ها بعد از چند هفته یا چند ماه از ایجاد شان شکست می خورند همین افسانه کسب درآمد از وبلاگ نویسی است.کسانی که با این عقیده که وبلاگ نویسی آسان است و به راحتی می توان از آن درآمد قابل قبولی داشت شروع به وبلاگ نویسی می کنند ولی بعد از گذشت چند هفته یا ماه کار وبلاگ نویسی را  کار سختی می یابند که پول درآوردن از آن هم به سادگی امکان پذیر نیست.

اکثر کسانی که در وبلاگ نویسی شکست می خورند به دلیل این است که اهداف غیرواقعی برای خودشان تعریف می کنند.

شکست بیشتر ناشی از این واقعیت است که بیشتر آنها می خواهند بدون تلاش جدی به درآمد برسند و فکر می کنند این کار به کمک وبلاگ نویسی امکان پذیر است.

در واقع کسب درآمد به کمک وبلاگ نویسی با کسب درآمد از طریق سایر روشها تفاوتی ندارد.

وبلاگ نویسی در واقع یک پلتفرم است که شما نمی توانید بدون یک کسب و کار واقعی در پشت سر آن به درآمد دست پیدا کنید.

بله همانطور که مشاهده می کنید نکته کلیدی برای کسب درآمد بلافاصله بعد از ایجاد آن در جمله فوق نهفته است.

یک کسب و کار واقعی داشته باشید

رویای داشتن درآمد انفعالی بدون اینکه کاری انجام دهید را از سر خودتان بیرون کنید.و نیز این نکته را که با نوشتن 5 یا 10 مقاله می توانید درآمد کلانی از طریق گوگل ادسنس داشته باشید از فکر خودتان بیرون کنید.شما به یک کسب و کار واقعی نیاز دارید و وبلاگ نویسی پلتفرمی برای توسعه آن است.

یک راه ساده برای ساخت وبلاگ هایی که از همان ابتدا درآمدزا هستند

چیزی را که در عنوان پست وعده دادیم در اینجا می توانید پیدا کنید:

خدمات خودتان را ارائه کنید

این پاسخ سوال مطرح شده در عنوان پست است.

شما چه مهارتهایی دارید که می توانید آنها را بصورت یک سرویس یا خدمت در وبلاگ خودتان تعریف کنید؟مهارتهای نویسندگی ، مشاوره ، بازاریابی ، برنامه نویسی ، خدمات بهینه سازی وبلاگ ها و وب سایتها برای موتورهای جستجو و …

شما چه مهارتهایی دارید که می توانید از طریق آنها خدمات منحصر بفردی را ارائه کنید؟شما می توانید در این حوزه خدمات خودتان را بر روی وبلاگ تان تعریف کنید.

به این وسیله شما نیازی ندارید که بر فرض تعداد بازدید کنندگان خودتان را به 10000 نفر در روز برسانید تا بعد از آن بتوانید درآمد کسب کنید.شما از همان ابتدای راه اندازی وبلاگ تان می توانید از طریق عرضه خدمات و سرویس هایتان بر روی آن به درآمد برسید.

سه راه برای بدست آوردن مشتریانی که به خدمات شما علاقمند هستند از طریق وبلاگ تان

بعد از اینکه شما خدمات خودتان را که قرار است از طریق وبلاگ خودتان ارائه دهید تعیین کردید شما نیاز به جذب مشتری دارید.مهم نیست که وبلاگ شما چقدر کوچک است ولی شما به کمک سه روش زیر می توانید مشتریان بزرگی به دست آورید.

1-راهنمایی با مثال

داشتن یک وبلاگ و قرار دادن پست در آن هیچ تضمینی را برای استخدام شما نمی دهد.با این حال شما باید بصورت فعالانه و حتی بدون اینکه مشتریان از شما بخواهند خودتان را بصورت کاملا عینی و واقعی معرفی کنید و خدمات خودتان را به آنها بشناسانید.به عنوان مثال اگر می خواهید مردم از خدمات بازاریابی شما استفاده کنند شما باید قبل از هر چیزی شمه ای از مهارتهای خودتان را در زمینه بازاریابی به آنها نشان دهید.شما اگر نتوانید برند شخصی خودتان را بازاریابی کنید شما نمی توانید در بازار یابی به دیگران کمک کنید.

اگر شما می خواهید به عنوان یک نویسنده حرفه ای استخدام شوید شما باید بتوانید مهارتهای نویسندگی خودتان را نشان دهید.تنها چیزی که برای مشتریان مهم است نتیجه است آنها به سن وبلاگ شما که یک روزه یا یک ساله است کاری ندارند و شما اگر بتوانید نتایج قابل قبولی به آنها ارائه دهید شما مشکلی در استخدام خودتان نخواهید داشت.

2-پروسه خدمات خودتان را روی وبلاگ تان مستند کنید

شما باید مردم را از تواناییهای خودتان آگاه کنید.در واقع شما باید یک مطالعه موردی در مورد خودتان بنویسید.

اولین گام تعیین تعدادی از مشکلات معمول است که در حوزه کاری شما وجود دارد.شما باید بتوانید تجربیات و راه حلهای منحصر بفرد خودتان را برای هر یک از این مشکلات ارائه دهید.

قالب مطالعات موردی معمولا بصورت مساله>>نمایش نتایج است.مهمترین چیز نتایج است.نتایج باید کاملا ملموس باشد.نتایج عامل اصلی برای متقاعد کردن مخاطبان و تبدیل آنها به مشتری است.

3-درخواست برای استخدام

مهم نیست که شما چه مهارتهایی دارید و در چه زمینه هایی عالی هستید.شما باید علاوه بر معرفی مهارتها و خدمات خودتان از آنها بخواهید که شما را استخدام کنند.یک صفحه یا پست ثابت به عنوان "مرا استخدام کنید” ایجا کنید و در آن چند جمله از مشتریان خودتان که از خدمات شما استفاده کرده اند بنویسید.از این صفحه به صفحه تماس با ما و درباره ما وبلاگ خودتان لینک دهید.لیست مشتریان خودتان را در این صفحه وارد کنید.حتی می توانید یک فایل پاورپوینت بصورت جامع در مورد خودتان ، خدماتتان ، لیست مشتریان و … تهیه کنید و از طریق این صفحه امکان دانلود آنرا برای مشتریان خودتان فراهم سازید.

در پایان ذکر این نکته را مفید می دانم که نویسنده اصلی این پست به زبان انگلیسی که خدمات نویسندگی فری لنسینگ را از وبلاگ خود ارائه می کند نقل کرده اند که در حال حاضر بیش از 95 درصد پروژه های فری لنسینگ که بدست می آورند از طریق وبلاگ ایشان است.

نظر شما در این مورد چیست؟آیا این روش در ایران امکان پیاده سازی دارد؟اگر نه چه مشکلاتی بر سر راه آن وجود دارد؟