کسب درامد ازطریق راه اندازی وبلاگ

16 آبان 1393, نوشته شده توسط samira 0


احتمالا شما به کرات در مورد کسب درآمد از اينترنت مطالبي را شنيده و يا خوانده ايد و بعد از خواندن آن هيچ نتيجه اي را به عنوان راهکار مبني بر کسب درآمد از اينترنت نتوانسته ايد از آن بدست آوريد.

بي شک يکي از آسانترين راههاي کسب درآمد از طريق اينترنت ، وبلاگ نويسي مي باشد. به همين دليل هر ماه ميليونها وبلاگ ايجاد مي شود و درست به همين دليل ميليونها وبلاگ از طرف صاحبان آنها ناديده گرفته مي شوند.

افسانه کسب درآمد از وبلاگ نويسي

دليل اينکه بيشتر وبلاگ ها بعد از چند هفته يا چند ماه از ايجاد شان شکست مي خورند همين افسانه کسب درآمد از وبلاگ نويسي است.کساني که با اين عقيده که وبلاگ نويسي آسان است و به راحتي مي توان از آن درآمد قابل قبولي داشت شروع به وبلاگ نويسي مي کنند ولي بعد از گذشت چند هفته يا ماه کار وبلاگ نويسي را  کار سختي مي يابند که پول درآوردن از آن هم به سادگي امکان پذير نيست.

اکثر کساني که در وبلاگ نويسي شکست مي خورند به دليل اين است که اهداف غيرواقعي براي خودشان تعريف مي کنند.

شکست بيشتر ناشي از اين واقعيت است که بيشتر آنها مي خواهند بدون تلاش جدي به درآمد برسند و فکر مي کنند اين کار به کمک وبلاگ نويسي امکان پذير است.

در واقع کسب درآمد به کمک وبلاگ نويسي با کسب درآمد از طريق ساير روشها تفاوتي ندارد.

وبلاگ نويسي در واقع يک پلتفرم است که شما نمي توانيد بدون يک کسب و کار واقعي در پشت سر آن به درآمد دست پيدا کنيد.

بله همانطور که مشاهده مي کنيد نکته کليدي براي کسب درآمد بلافاصله بعد از ايجاد آن در جمله فوق نهفته است.

يک کسب و کار واقعي داشته باشيد

روياي داشتن درآمد انفعالي بدون اينکه کاري انجام دهيد را از سر خودتان بيرون کنيد.و نيز اين نکته را که با نوشتن 5 يا 10 مقاله مي توانيد درآمد کلاني از طريق گوگل ادسنس داشته باشيد از فکر خودتان بيرون کنيد.شما به يک کسب و کار واقعي نياز داريد و وبلاگ نويسي پلتفرمي براي توسعه آن است.

يک راه ساده براي ساخت وبلاگ هايي که از همان ابتدا درآمدزا هستند

چيزي را که در عنوان پست وعده داديم در اينجا مي توانيد پيدا کنيد:

خدمات خودتان را ارائه کنيد

اين پاسخ سوال مطرح شده در عنوان پست است.

شما چه مهارتهايي داريد که مي توانيد آنها را بصورت يک سرويس يا خدمت در وبلاگ خودتان تعريف کنيد؟مهارتهاي نويسندگي ، مشاوره ، بازاريابي ، برنامه نويسي ، خدمات بهينه سازي وبلاگ ها و وب سايتها براي موتورهاي جستجو و …

شما چه مهارتهايي داريد که مي توانيد از طريق آنها خدمات منحصر بفردي را ارائه کنيد؟شما مي توانيد در اين حوزه خدمات خودتان را بر روي وبلاگ تان تعريف کنيد.

به اين وسيله شما نيازي نداريد که بر فرض تعداد بازديد کنندگان خودتان را به 10000 نفر در روز برسانيد تا بعد از آن بتوانيد درآمد کسب کنيد.شما از همان ابتداي راه اندازي وبلاگ تان مي توانيد از طريق عرضه خدمات و سرويس هايتان بر روي آن به درآمد برسيد.

سه راه براي بدست آوردن مشترياني که به خدمات شما علاقمند هستند از طريق وبلاگ تان

بعد از اينکه شما خدمات خودتان را که قرار است از طريق وبلاگ خودتان ارائه دهيد تعيين کرديد شما نياز به جذب مشتري داريد.مهم نيست که وبلاگ شما چقدر کوچک است ولي شما به کمک سه روش زير مي توانيد مشتريان بزرگي به دست آوريد.

1-راهنمايي با مثال

داشتن يک وبلاگ و قرار دادن پست در آن هيچ تضميني را براي استخدام شما نمي دهد.با اين حال شما بايد بصورت فعالانه و حتي بدون اينکه مشتريان از شما بخواهند خودتان را بصورت کاملا عيني و واقعي معرفي کنيد و خدمات خودتان را به آنها بشناسانيد.به عنوان مثال اگر مي خواهيد مردم از خدمات بازاريابي شما استفاده کنند شما بايد قبل از هر چيزي شمه اي از مهارتهاي خودتان را در زمينه بازاريابي به آنها نشان دهيد.شما اگر نتوانيد برند شخصي خودتان را بازاريابي کنيد شما نمي توانيد در بازار يابي به ديگران کمک کنيد.

اگر شما مي خواهيد به عنوان يک نويسنده حرفه اي استخدام شويد شما بايد بتوانيد مهارتهاي نويسندگي خودتان را نشان دهيد.تنها چيزي که براي مشتريان مهم است نتيجه است آنها به سن وبلاگ شما که يک روزه يا يک ساله است کاري ندارند و شما اگر بتوانيد نتايج قابل قبولي به آنها ارائه دهيد شما مشکلي در استخدام خودتان نخواهيد داشت.

2-پروسه خدمات خودتان را روي وبلاگ تان مستند کنيد

شما بايد مردم را از تواناييهاي خودتان آگاه کنيد.در واقع شما بايد يک مطالعه موردي در مورد خودتان بنويسيد.

اولين گام تعيين تعدادي از مشکلات معمول است که در حوزه کاري شما وجود دارد.شما بايد بتوانيد تجربيات و راه حلهاي منحصر بفرد خودتان را براي هر يک از اين مشکلات ارائه دهيد.

قالب مطالعات موردي معمولا بصورت مساله>>نمايش نتايج است.مهمترين چيز نتايج است.نتايج بايد کاملا ملموس باشد.نتايج عامل اصلي براي متقاعد کردن مخاطبان و تبديل آنها به مشتري است.

3-درخواست براي استخدام

مهم نيست که شما چه مهارتهايي داريد و در چه زمينه هايي عالي هستيد.شما بايد علاوه بر معرفي مهارتها و خدمات خودتان از آنها بخواهيد که شما را استخدام کنند.يک صفحه يا پست ثابت به عنوان "مرا استخدام کنيد” ايجا کنيد و در آن چند جمله از مشتريان خودتان که از خدمات شما استفاده کرده اند بنويسيد.از اين صفحه به صفحه تماس با ما و درباره ما وبلاگ خودتان لينک دهيد.ليست مشتريان خودتان را در اين صفحه وارد کنيد.حتي مي توانيد يک فايل پاورپوينت بصورت جامع در مورد خودتان ، خدماتتان ، ليست مشتريان و … تهيه کنيد و از طريق اين صفحه امکان دانلود آنرا براي مشتريان خودتان فراهم سازيد.