معرفی ۹ افزونه قدرتمند سئو برای گوگل کروم

24 اردیبهشت 1395, نوشته شده توسط admin 0

در فرآیند بهینه سازی و

سئو

، سرعت و دقت در انجام کارها از فاکتور های اساسی برای موفقیت است. اما سرعت و دقت بیشتر تنها با داشتن ابزارهای مناسب میسر است. گوگل کروم به عنوان محبوبترین مرورگر دنیا تعداد بیشماری از انواع افزونه ها را در خود جای داده است و افزونه های

سئو

هم سهمی از این افزونهها را به خود اختصاص داده اند. در ادامه نگاهی خواهیم داشت به ۹ افزونهی قدرتمند و کاربردی

سئو

برای مرورگر کروم.

افزونه های سازمان دهنده محتوا:

۱. Evernote Web Clipper

زمانی که در حال گشت و گذار در اینترنت هستید ممکن است مقالهای توجه شما را به خود جلب کند ولی زمان کافی برای خواندن آن را نداشته باشید.Evernote Web Clipper که از مشتقات سرویس نت برداری Evernote است برای ذخیره کردن مقالات و خواندن آنها در زمان های بعد استفاده میشود. با کمک این افزونه شما میتوانید تمام یا بخشی از یک مقاله را ذخیره و بعدا آن را مطالعه کنید.

Evernote Web Clipper

صفحات ذخیره شده، در اکانت Evernote شما ذخیره میشوند و حتی امکان ویرایش آنها نیز برای شما وجود دارد. از امکانات دیگر این افزونه میتوان به قابلیت اضافه شدن در تولبار مرورگر، امکان تعیین شورت کات ها، امکان همگام سازی با جیمیل، لینکدین و یوتیوب و امکان تگ گذاری برای مطالب اشاره کرد.

۲. Pocket

Pocket

افزونه های سئوی on-page و آنالیزگر ها:

۳. PageSpeed Insights

سرعت لود وبسایت یکی از مهمترین فاکتور در بهینه سازی و

سئو

است و گوگل نیز به آن اهمیت ویژهای میدهد. اگر وبسایت شما سرعت لود خوبی داشته باشد رضایت کاربر را تا ۲۳ درصد و مشاهده صفحات را تا ۱۶ درصد افزایش میدهد. سرویس PageSpeed Insights توسط خود شرکت گوگل طراحی شده است که میتوانید از آن برای آنالیز سرعت لود وبسایت خود استفاده کنید. این سرویس میتواند دقیقا به شما بگوید که کدام بخش وبسایت سرعت بارگذاری کمتری دارد و آنالیز دقیقی از کوچکترین جزئیات وبسایت ارائه میدهد.

PageSpeed Insights

۴. Redirect Path

ریدایرکت کردن غیر اصولی لینک های وبسایت گاهی به حذف یک وبسایت از موتور های جستجو منجر میشود. Redirect Path سرویسی برای برسی لینک های ریدایرکت شده میباشد. این سرویس میتواند به شما آدرس لینک های ریدایرکت شدهی مبدا و مقصد را نشان دهد و در صورتی که در فرآیند ریدارکت کردن مشکلی پیش بیاید، آیکون افزونه تغییر خواهد کرد و به شما اخطار خواهد داد که با چک کردن آیکون، سرویس توضیح دقیقی از مشکل پیش آمده را به شما ارائه میدهد.

Redirect Path

۵. Mozbar

Mozbar یکی از قدیمیترین و محبوبترین نرم افزاری های بازاریابی در اینترنت است. با نصب این افزونه شما میتوانید به اطلاعاتی از قبیل پیج اوتوریتی، دامین اوتوریتی، لینک های پروفایل، کلمات کلیدی به خصوص و چندین امکان دیگر دسترسی داشته باشید.

Mozbar

۶. Page Analytics by Google

آیا میخواهید بدانید کاربران در وبسایت شما دقیقا چه کاری انجام میدهند؟ Page Analytics by Google بهترین افزونه برای این کار است. این افزونه اطلاعاتی مانند کاربران در کدام بخشها کلیک میکنند و همچنین تعداد بازدیدکنندگان فعال را به شما نشان میدهد. این افزونه از امکانات دیگری هم مانند نشان دادن بازدید صفحات و میزان زمانی که کاربر در وبسایت صرف میکند، برخوردار است.

Page Analytics by Google

افزونه های لینک بیلدینگ:

۷. Ninja Outreach Lite

Ninja Outreach Lite از قدرتمندترین افزونه های لینک بیلدینگ است که از دیتابیسی ۴ میلیون نفری بهره میبرد. با نصب این افزونه شما میتوانید به اطلاعاتی از قبیل نام کامل افراد، محل زندگی، شبکه های اجتماعی، ادرس ایمیل، رنک الکسا، بک لینک ها، پیج و دامین اوتوریتی دسترسی داشته باشید. همچنین این افزونه امکان اتصال به Rss وبسایت خاص را نیز دارد که به وسیله آن میتوانید از آخرین مطالب افراد دیگر مطلع شوید.

Ninja Outreach Lite

۸. Link Miner

شکلی نیست که لینک سازی نادرست باعث بی اثر شدن تمامی فعالیت های

سئو

میشود. اما پیدا کردن لینک های نامعتبر کار آسانی نیست. افزونه ی Link Miner بهترین افزونه برای آنالیز صفحات وب از لحاظ لینک بیلدینگ است. با کلیک بر روی آیکون مربوط، افزونه فعال خواهد شد و صفحه وب را اسکن خواهد کرد و اطلاعات کاملی در مورد لینک های مخرب، تعداد به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و تعداد کل لینکها به شما ارائه میکند.

Link Miner

۹. LinkClump

LinkClump افزونه دیگری برای لینک بیلدینگ است. به وسیله این افزونه میتوانید تعداد زیادی لینک را کپی یا باز کنید. این فرآبند فقط با انتخاب بخشی از صفحه وب امکان پذیر است. در این افزونه حتی میتوانید روش فعالسازی افزونه را شخصی سازی کنید. لینک کلامپ همچنین قابلیت فیلتر کردن لینک ها بر اساس اطلاعات خاص و امکان بلاک کردن لینکها را نیز دارد.

LinkClump

 

افزونه هایی که از آنها نام برده شد در نوع خود بهترین افزونه هایی هستند که برای

سئو

ساخته شده اند. افزونه های دیگری نیز وجود دارد که میتوانید با جستحو در استور افزونه های کروم به آنها دسترسی داشته باشید. اگر تجربهی استفاده از هر کدام از افزونه های بالا را دارید لطفا تجربیات خود را با ما و دیگر کاربران ۱ ادمین به اشتراک بگذارید.